Tygodnik Ciechanowski

Środa, 04 sierpnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

Walczą o poprawę sprawności swojego dziecka

13.08.2019 13:15:00

Patryk Pawłowski to 18-letni mieszkaniec Lubowidza, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi wadami wrodzonymi. Szansą dla Patryka na większą sprawność ruchową są specjalne turnusy rehabilitacyjne.

"Czteroosobowa rodzina państwa Pawłowskich jest bardzo zżyta. Młodszy syn Kornel świetnie dogaduje się ze starszym bratem. Grają razem w różne gry, oglądają telewizję. Patryk to żywiołowy chłopiec. Gdy się poznajemy, początkowo jest nieśmiały, ale z czasem się przełamuje. Pokazuje mi, jak gra w „czapeczki” i przybija piątkę za każdym razem, kiedy trafia pionkiem w środek tarczy. Jego mama Iwona z uśmiechem tłumaczy mi, że to jedna z jego ulubionych gier i potrafi w nią grać naprawdę długo.Siedzimy przy stole. Pytam panią Iwonę o jej dziecko.

- Patryk urodził się zdrowy, dostał 9 punktów w skali Apgar. Przynajmniej tak się wtedy wszystkim wydawało. Dopiero z biegiem czasu zauważyliśmy z mężem, że nie rozwija się tak szybko jak inne dzieci. Kiedy Patryk miał 5 lat, dwukrotnie był badany rezonansem magnetycznym. Okazało się, że cierpi na niedotlenienie okołoporodowe [...]"

Cały, obszerny artykuł opowiadający historię Patryka znajdą państwo w aktualnym wydaniu "TC".

Można pomóc rodzinie i przekazać środki przez Fundację Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/patryk-pawlowski

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz