Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 18 stycznia 2020

fot. Radek Marut
fot. Radek Marut

Marek Zalewski - Artysta niepospolity

16.08.2019 11:00:00

Marek Zalewski, artysta plastyk z Ciechanowa, obchodzi właśnie pięćdziesięciolecie twórczości. Z tej okazji w COEK Studio zaprezentowano dużą wystawę jego obrazów, co było w mieście sporym wydarzeniem artystycznym. Obecnie jego prace pokazywane są w Muzeum Szlachty Mazowieckiej.

 Tak naprawdę Zalewski obecny jest w życiu artystycznym Ciechanowa nieco dłużej, ale
trudno znaleźć ostrą granicę twórczości, którą można uznać za linię startu.Marek Zalewski jest artystą wszechstronnym: malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem, medalierem. Jest przy tym twórcą bardzo płodnym, jego prace można spotkać w Ciechanowie właściwie wszędzie.

Rzeźby w przestrzeni publicznej, rysunki w książkach i albumach. Medale pamiątkowe, medal „Za zasługi dla Ciechanowa”, statuetka Ciechanowianina Roku, statuetka „Wykrzyknik Tygodnika Ciechanowskiego”, konkursu poezji „O Złoty Klucz Ciechanow-skiego Ratusza” i wiele innych.
A przecież pan Marek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
- Artystą się bywa, gdy uda się stworzyć coś oryginalnego, coś niezwykłego. Na co dzień bywam rzemieślnikiem dziedziny, która zwie się plastyką – mówi o sobie człowiek, który z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 SŻ

Całość w aktualnym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz