Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 07 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Komu Regimin zawdzięcza posterunek, czyli kierownik Muszyński zdymisjonowany

03.09.2019 08:30:00

Arkadiusz Muszyński, emerytowany komendant ciechanowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nie jest już kierownikiem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

W poniedziałek po południu, 2 września, w trybie natychmiastowym został odwołany z tego stanowiska przez starostę Joannę Potocką-Rak. Formalnie jeszcze przez miesiąc będzie na wypowiedzeniu umowy, ale otrzymując decyzję o odwołaniu z funkcji został jednocześnie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Odwołanie ma związek z incydentem do jakiego doszło w południe tego samego dnia podczas uroczystości otwarcia posterunku policji w Regiminie.

Wśród gości obecnych na uroczystości byli poseł obecnej kadencji Anna Cicholska i obecny wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Obydwie te osoby są związane z gminą Regimin. Anna Cicholska jest mieszkanką Regimina, przez wiele lat była nauczycielką i dyrektorką miejscowej Szkoły Podstawowe, natomiast Rafał Romanowski urodził się i wychował w  Szulmierzu. Obydwie w zbliżających się wyborach parlamentarnych kandydują do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

A. Muszyński na uroczystości w Regiminie był obecny jako oficjalny przedstawiciel starosty ciechanowskiego (zrazem z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Jolantą Teklińską). Podczas swego wystąpienia  Muszyński jednoznacznie stwierdził, że największe zasługi w reaktywacji posterunku w Regiminie miał wiceminister Rafał Romanowski. W domyśle - znacznie większe niż poseł Cicholska, która odtworzenie posterunku w swojej rodzinnej miejscowości uważa za jeden ze swoich większych sukcesów w mijającej kadencji parlamentarnej.

Więcej w papierowym wydaniu „TC”.

autor: KK

Komentarze Internautów (5)dodaj komentarz

 • zibi, 2019-09-03 18:51:02
  To chyba jakiś żart?
  Czy ja dobrze czytam? Przez brak pochwały pani Cicholskiej, Pan Muszyński został zwolniony?
 • Marek76, 2019-09-04 16:40:02
  Polityka kadrowa
  Nie da się ukryć, że polityka kadrowa pani starosty pozostawia wiele do życzenia. Niekompetentni ludzie są na masową skalę zatrudniani. A konkursy i nabory powinna sprawdzić prokuratura. Funkcja i odpowiedzialność najwyraźniej panią Rak przerosły.
 • hahaha, 2019-09-04 16:42:54
  Który lepszy na posła?
  I tak z wielkiego święta zrobiła sie niezła hucpa! Ale Regimin słynie ostatnio z przewalanek, połowa urzędu gminy zwolniłą się z pracy, bo sie tutaj teraz pracować nie da!!!
 • Lewar, 2019-09-04 20:01:04
  jak to
  Każda władza musi mieć pałę przy boku żeby się łatwiej zarządzało....no nie klicaki
 • koń, 2019-09-10 14:37:00
  sukces...
  poseł Cicholska odtworzenie posterunku w swojej rodzinnej miejscowości uważa za jeden ze swoich większych sukcesów ??? I nie grzmisz Panie???