Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Oddawali krew

07.09.2019 10:00:00

Ponad 11 litrów krwi zebrano w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej.

Była to już trzecia w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych ciechanowskiej komendy. Akcję zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Ciechanowie.

Krew oddało 24 osoby, dzięki czemu udało się jej zabrać ponad 11 litrów. Policjantów wsparli mieszkańcy powiatu ciechanowskiego za co oni serdecznie dziękują.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jej oddawanie jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Krew można oddać nie tylko przy okazji organizowanych akcji. Każdy może zgłosić się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ciechanowie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz