Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dofinansowanie dla szpitala w Płońsku

10.09.2019 21:00:00

Szpital w Płońsku otrzymał 2,6 mln złotych‼️ To jedno z wyższych dofinansowań z 10 mln złotych dla szpitali powiatowych z Północnego Mazowsza.

Jak informuje płońskie starostwo, informacje o dofinansowaniu przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Na spotkaniu w Warszawie obecni byli m.in. wicestarosta płoński Krzysztof Wrzesiński, dyrektor płońskiego szpitala, a zarazem radny wojewódzki Paweł Obermeyer oraz radny sejmiku wojewódzkiego Artur Czapliński.

Na spotkaniu wiceminister ogłosił zmianę wysokości ryczałtu dla szpitali I i II stopnia referencyjności, czyli dla szpitali powiatowych. Zmiana oznacza poprawę finansowania szpitali powiatowych na Mazowszu. Dobra sytuacja finansowa szpitala to możliwość niesienia lepszej i skuteczniejszej pomocy chorym.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz