Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Społeczeństwo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Mieszkańcy kontra inwestor

11.09.2019 11:20:00

Powiat żuromiński słynie z dużego zagęszczenia wielkopowierzchniowych ferm drobiu oraz trzody chlewnej. Prawie całkowicie wolna od tego problemu wydawała się gmina Siemiątkowo, gdzie takich obiektów w porównaniu do pozostałych gmin powiatu jest naprawdę niewiele.

Wydaje się jednak, że nic nie może trwać wiecznie. Karolinowo to mała, urokliwa wieś w gminie Siemiątkowo w sołectwie Pijawnia. Domostwa są położone w znacznym oddaleniu od siebie. We wsi jest jedna droga asfaltowa, która w pewnym momencie się urywa i przechodzi w szeroką żwirówkę. Po jej lewej stronie ciągnie się las, natomiast po prawej jest piękny widok na styk Wysoczyzny Płońskiej i Równiny Raciąskiej. Przy żółtym domu w środku wsi ma powstać chlewnia o obsadzie niemalże 2 tys. sztuk. Informacja o zamiarze budowy tego obiektu wzburzyła mieszkańców miejscowości, którzy spotkali się z wójtem Piotrem Kostrzewskim. Oprócz nich w spotkaniu uczestniczył również inwestor z rodziną. Obrady były bardzo burzliwe i nie przyniosły żadnego rozwiązania problemu.

Cały materiał Klaudii Kujawy w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz