Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Sportowy weekend w Ciechanowie

12.09.2019 12:00:00

W najbliższą sobotę, 14 września, na miejskim stadionie odbędą się Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce U-16. W niedzielę, 15 września, także na stadionie, zaplanowano start Ciechanowskiego Święta Biegania.

W programie sobotnich mistrzostw są m.in. sprinty, biegi przez płotki, biegi średnie i długie, konkurencje techniczne: skok w dal i wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem. W zawodach wezmą udział najlepsi młodzicy z całego Mazowsza. Wstęp jest wolny. Mistrzostwa wspierane przez miasto oraz MOSiR organizują Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sportowy.

Jak informuje urząd miejski, w niedzielę w ramach IV edycji Ciechanowskiego Święta Biegania uczestnicy będą mieli do pokonania dystans półmaratonu (21,095 km), 10 km i 5 km. Dzieci pobiegną na 400 i 800 m. Centrum wydarzeń będzie stanowił miejski stadion. Tu zaplanowane są: start, meta, biuro zawodów, biegi dla dzieci, jak również miasteczko biegowe z różnorodnymi atrakcjami dla całych rodzin.

O godz. 9.30 wystartują dzieci na dystansie 400 m, pół godziny później na 800 m. Na godz. 10.40 zaplanowana jest rozgrzewka, następne na 11.00 zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów i start biegu na 10 km oraz półmaratonu. O godz. 11.30 wystartuje bieg na 5 km. Prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu. Na trasach zorganizowane zostaną punkty z wodą. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. W ogólnej klasyfikacji półmaratonu przewidziane są nagrody pieniężne. Po 500 zł dostaną: najlepszy biegacz, biegaczka oraz mieszkaniec i mieszkanka Ciechanowa z najlepszym wynikiem.

W biegu na 5 km najlepsi otrzymają puchary, uhonorowani zostaną również najszybsi w poszczególnych kategoriach. Wśród wszystkich startujących rozlosowane będą nagrody i vouchery od sponsorów. W czasie zawodów będą występowały utrudnienia w ruchu.

Regulamin, mapy tras i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej mazoviaproactiv.pl oraz na facebookowym profilu stowarzyszenia. Ciechanowskie Święto Biegania organizują: stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Urząd Miasta Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz