Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 13 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Królowa wśród seniorów

19.09.2019 09:00:00

Większości z nas co roku w dniu urodzin rodzina i znajomi śpiewają „Sto lat”, ale tylko nieliczni mogą usłyszeć „Dwieście lat”. W powiecie płońskim żyją jeszcze 4 osoby, które mają ponad sto lat. Królową seniorów jest 105-letnia Bronisława Kutyła, która niedawno obchodziła urodziny. Pani Bronisława zgodziła się przedstawić reporterowi „TC” swoją receptę na długowieczność, a także opowiedziała o wielu przeżyciach.

  Niewiele dziś żyjących osób przyszło na świat, gdy jeszcze na mapie nie było Polski. Udało im się jednak przeżyć wiele ważnych wydarzeń historycznych i doczekać chwili, kiedy zakupy można zrobić za pomocą kliknięcia w smartfonie. Rozmawiająca z reporterem 105–latka jest w świetnej formie i cieszy się każdym dniem.

- Było wiele chwil pięknych, było też wiele smutnych. Jak to w życiu. Zostałam już tak naprawdę sama, bo wszystkie osoby ze wsi, które były ode mnie młodsze nawet o 20 lat, zmarły. Nie ma już też tych drzew, które pamiętam z młodości. Wszystko przeżyłam, bo wszystko bardzo się zmieniło. Na razie cieszę się każdym kolejnym dniem i możliwością przebywania z bliskimi – mówi nam najstarsza mieszkanka powiatu płońskiego, którą odwiedziliśmy w jej domu w Nowym Komuninie w gm. Raciąż.

Cały reportaż Pawła Wiewiórkowskiego w aktualnym wydaniu "TC". 

autor: kkujawa

inne wpisy tego autora

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz