Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Weekendowe imprezy w Ciechanowie

19.09.2019 10:00:00

Weekend w Ciechanowie: food trucki, „Sprzątanie świata”, pikniki na błoniach, dzień bez samochodu

Jak informuje urząd miejski, Inwazja Food Trucków zaplanowana jest w piątek w godz. 16.00-22.00, w sobotę w godz. 12.00-22.00 oraz w niedzielę w godz.12.00-20.00. Jak zapewniają organizatorzy, miłośnicy ulicznej kuchni mogą liczyć na różnorodność proponowanych przez food trucki dań, a poza atrakcjami kulinarnymi przewidziane są m.in. ogródek piwny oraz strefa CHILL & FUN z dmuchańcem dla dzieci.

W sobotę miasto zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w tegoroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Urząd zachęca do zgłaszania drużyn, które bezpłatnie otrzymają worki oraz rękawiczki i zajmą się wybranym obszarem. Tego dnia obok zamku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny, przewidziany jest także spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki. Urząd Miasta zachęca do licznego udziału w akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. W tym roku planowane jest wspólne sprzątanie w różnych częściach miasta w tym samym czasie. Miasto zaprasza zarządy osiedli, jednostki podległe, szkoły, stowarzyszenia, kluby oraz dowolnie dobrane grupy mieszkańców do tworzenia drużyn i zadbania o czystość wybranego na terenie miasta obszaru. Każda drużyna otrzyma bezpłatnie worki oraz rękawiczki i w sobotę, 21 września, w godz. 12.00-15.00 ruszy w teren.

Zgłoszenia, kwestie obszaru, wydawania worków, miejsca składowania zebranych śmieci koordynuje Fundacja Łydynia (kontakt z prezesem Fundacji Radosławem Witkowskim, tel. 514 565 610, e-mail: fundacjalydynia@gmail.com). Można zgłosić drużynę poprzez specjalny formularz https://forms.gle/Si2o66GDbxR4Wfzf6. Zebrane odpady Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze z ustalonego wcześniej miejsca (dobrze widocznego, sugerowane lokalizacje w pobliżu śmietników).

Ponadto 21 września w godz. 12.00-16.00 obok Zamku Książąt Mazowieckich, w pobliżu rzeki, miasto wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych, Fundacją Łydynia oraz z COEK organizuje piknik edukacyjno-ekologiczny, skierowany do całych rodzin. Przewidziano atrakcje, konkursy, gry, zabawy, których motywem przewodnim będzie ekologia. Na miejscu również dostępne będą worki, by każdy chętny mógł przyłączyć się do sprzątania pobliskich terenów. O godz. 15.00 organizatorzy zapraszają na błonia wszystkie drużyny na podsumowanie i finał akcji. Dodatkowo o godz. 12.00 można wziąć udział spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem rzeki (zgłoszenia do Fundacji Łydynia).

Tradycyjnie do udziału w „Sprzątaniu świata” zapraszane są szkoły, które mogą jak dotychczas zająć się terenem w pobliżu szkoły w godzinach lekcyjnych (w piątek 20 września) lub zaplanować działania na sobotę. Szkoły worki i rękawiczki mogą bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miasta, w Referacie Gospodarki Odpadami (pl. Jana Pawła II 6, pok. nr 21). „Sprzątanie świata” wpisuje się w międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest od 1994 r. Odbywa się w trzeci weekend września. Jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. W niedzielę miasto włącza się w kolejną proekologiczną międzynarodową inicjatywę, czyli Dzień bez Samochodu. Celem jest zachęcanie do korzystania z alternatywnych środków transportu. 22 września za darmo będzie można jeździć wszystkim liniami autobusów komunikacji miejskiej. Użytkownicy Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mieli natomiast bezpłatną pierwszą godzinę wypożyczenia.

22 września w Ciechanowie na błoniach zamkowych będzie miał miejsce piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze”, na który zaprasza samorząd województwa mazowieckiego. Wydarzenie zaplanowane jest w godz. 13.00-20.00. W programie są gigantyczne gry plenerowe, np. gigabierki, jenga, zabawy z animatorami, jak robienie wielkich baniek mydlanych, malowanie buziek czy przygotowane przez mazowieckie instytucje kultury quizy i konkursy. Zaplanowano strefę wypoczynku oraz strefę gastronomiczna z food truckami i saturatorem. Będzie można wziąć udział w warsztatach produkcji papieru czerpanego organizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Pracownicy szpitala w Ciechanowie będą wykonywać badania – spirometryczne, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, a także oznaczać BMI na podstawie badania masy ciała i wzrostu. Ponadto w namiocie będą mówić o transplantologii i pielęgnacji małego dziecka. Piknik zakończy się pokazem filmu „Dzień Czekolady” w kinie plenerowym o godz. 19.00.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz