Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Nie żyje Tomasz Andrzej Klonowski, nestor radców prawnych

25.09.2019 10:00:00

Dziś w nocy z 24 na 25 września w ciechanowskim szpitalu po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Tomasz Andrzej Klonowski, radca prawny, pierwszy prodziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, promotor młodszych pokoleń radców, radny, w latach 1978–1984 przewodniczący Rady Miasta, działacz społeczny. Człowiek prawy, o wysokiej kulturze osobistej, kochający życie i ludzi. Miał 89 lat.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego i Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, przez całe życie był związany z Ciechanowem, gdzie się urodził (4.02.1930 r.), i Północnym Mazowszem, a w pracy zawodowej i społecznej z administracją państwową, samorządem terytorialnym i radcowskim.

Znany był jako Andrzej, choć nadano mu pierwsze imię Tomasz. Otrzymał je po swoim ojcu i po krewnym Tomaszu Klonowskim, fundatorze szkoły rolniczej w Sokołówku. Ten ostatni, nie mając z żoną Marią dzieci, poprosił Józefa Klonowskiego, swojego młodszego kuzyna (mieli wspólnego pradziadka), przyjaciela i zarządcę majątku w Sokołówku, by ten swojemu synowi nadał imię Tomasz. Tak się stało. Tomasz Andrzej Klonowski był trzecim Tomaszem w rodzinie.

Tradycja rodzinna i pamięć o Sokołówku były dla niego ważne. Wspierał w jej działalności żonę Marię Annę Klonowską, prezes Stowarzyszenia „Sokołówek”. Pani Maria napisała: „Przeżyliśmy wspólnie w wielkiej miłości , szacunku i przyjaźni 30 lat”.

Tomasz Andrzej Klonowski pozostawił żonę Marię Annę, córki Marię i Annę oraz wnuki.

IK

Więcej w papierowym wydaniu "TC"

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz