Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Aneta i Gil. (Polsko-izraelski) most między światami

26.09.2019 18:00:00

Życie czasem zmienia pozornie mało znaczące wydarzenie. Przypadek, ale podobno nie ma przypadków, tylko wszystko dzieje się w jakimś celu. Zmiana w jej życiu zaczęła się kilka lat temu od uprzejmości wobec znajomej. Zmiana w jego życiu zaczęła się kilka lat temu od zainteresowania się korzeniami ze strony matki i rozmową ze znajomą. Nie przypuszczali, że się spotkają i będą chcieli być razem.

Dzielą ich tysiące kilometrów, inny styl życia na różnych kontynentach, pochodzenie, wychowanie, ojczysty język, wiek. Połączyły ich: miłość i miejsce, opowieść, stowarzyszenie, tradycja, choć nie w tej kolejności. Połączył ich MOST, czyli Pułtuskie Stowarzyszenie Dialogu MOST, most jako miejsce historyczne i symbol. Dziś Aneta Szymańska z Pułtuska i Gil Stein z Tel Awiwu, syn pułtuszczanki żydowskiego pochodzenia, budują most między światami.

IK

Cały reportaż w "TC" nr 39 z 24.09.2019.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz