Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Możemy zmienić swoje życie na lepsze

01.10.2019 11:15:00

Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić coś w naszym życiu na lepsze - przekonuje Anna Goliasz, społeczny doradca ds. rozwoju osobistego przy parafii pw. św. M.M. Kolbe w Płońsku, która zaprasza na spotkania z nią (porady są bezpłatne) w każdą środę o godz. 18.00 (czwartki na razie są nieaktualne).

- Oferuję pani wsparcie i pomoc w prowadzeniu zmian w życiu osobistym i rozwoju zawodowym. Do kogo jest ona skierowana?

Adresatem mogą być osoby dorosłe, które dotknęła jakaś niespodziewana zmiana albo które świadomie chcą w swoim życiu coś zmienić. Są to odmienne sytuacje. Zmiana nieoczekiwana jest wynikiem sytuacji losowych - śmierci bliskiej osoby, utraty zdrowia, urodzenia dziecka i innych sytuacji, które pojawiają się zwykle nagle, niespodziewanie i są raczej od nas niezależne. Są też zmiany, które chcemy sami wprowadzić, bo czujemy pewien dyskomfort. To może być zmiana pracy, czy podjęcie własnej działalności gospodarczej, ale nie tylko. Także to wszystko, co świadomie chcemy przeprowadzić, żeby nasze życie było lepsze.

- Skąd czerpie pani wiedzę na ten temat?

Podczas konsultacji opieram się na doświadczeniach własnych, jak i osób, które są fachowcami w tej dziedzinie. Udzielając rad opieram się na fachowej literaturze z tej dziedziny. To uznani specjaliści, psychologowie, mówcy motywacyjni, mentorzy, filozofowie, m.in.: Joseph Murphy, Norman V. Peale, Stephen Covey, Anthony de Mello, dale Carnegie, Iwona Majewska –Opiełka. Powie ktoś, że wystarczy samemu przeczytać ich książki, ale to trochę bardziej skomplikowane, bo sytuacja każdego z nas jest odmienna. Dlatego szczera rozmowa jest w tym przypadku kluczowa.

- Kto rzucił pomysł, żeby udzielała pani takich porad?

To moja własna inicjatywa. Propozycję wraz z projektem mojej oferty złożyłam księdzu proboszczowi Zbigniewowi Sajewskiemu i on ją zaaprobował, za co serdecznie dziękuję. Porad udzielam w parafii św. M.M. Kolbe, gdzie mieści się Parafialna Poradnia Rodzinna. Tak, jak inne osoby, pracuję na zasadzie wolontariatu. Zapraszam w każdą środę, na godz. 18.00 – pod adresem ul. Ks. R. Jaworskiego 1. 

Cały wywiad w bieżącym Tygodniku Ciechanowskim.

Uwaga: dyżury w czwartki, wspomniane w wywiadzie prasowym, na razie są nieaktualne. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz