Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 11 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Nie PWSZ, a PUZ im. Ignacego Mościckiego

03.10.2019 12:10:00

Istniejąca od 18 lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie zmieniła nazwę i zyskała patrona. Od 1 października nazywa się Państwową Uczelnią Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

- W nazwie zachowaliśmy słowo „państwowa”, aby podkreślić taki właśnie charakter naszej uczelni. Ponieważ „szkoła” wielu osobom kojarzyła się z edukacją na poziomie szkoły średniej lub policealnej, zastąpiliśmy ją „uczelnią”.

Żeby wyraźnie podkreślić, że jesteśmy uczelnią wyższą. Wiemy, że nigdy nie będziemy Uniwersytetem Warszawskim czy Uniwersytetem Jagielońskim. Jesteśmy uczelnią regionalną, która chce kształcić na dobrym poziomie fachowców w różnych konkretnych zawodach. Z położeniem mocnego nacisku na praktyczną stronę nauki. Dlatego w nazwie zachowaliśmy słowo „zawodowa” - tłumaczy kanclerz uczelni Piotr Wójcik.

Władze bezimiennej do tej pory uczelni – na wniosek jej rektora, prof. Leszka Zygnera - postanowiły również wybrać patrona.

To, kto nim zostanie, od samego początku było oczywistością. Ignacy Mościcki (1867 – 1946) urodził się w Mierzanowie (gm. Grudusk w pow. ciechanowskim).

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 1 października.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz