Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. IK
fot. IK

Chóralny Festiwal Muzyki Sakralnej za nami

02.10.2019 12:00:00

Trzy koncerty, podczas których zaśpiewały chóry z Poznania, Płocka i Warszawy złożyły się na już VIII Festiwal Muzyki Chóralnej, który odbył się 27-29 września w parafii św. Tekli w Ciechanowie. Każdy z chórów zaprezentował inny repertuar, każdy zauroczył słuchaczy.

Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej „Kosy” z Poznania, założony przez dr Karolinę Piotrowską-Sobczak, Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses z Płocka, prowadzony przez Annę i Wiktora Bramskich oraz Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy pod batutą Jana Krutula wybrali takie utwory, które wpisały się w temat tegorocznego festiwalu „Różne są dary Ducha”.

Za koncerty, chórom i organizatorom podziękowała w imieniu prezydenta miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego, który sprawował nad wydarzeniem patronat honorowy, radna Joanna Kiszkurno, śpiewająca w chórze pod batutą Bogumiły Nasierowskiej w parafii św. Tekli.

Festiwal zorganizowali: Bogumiła Nasierowska oraz Ośrodek PORT we współpracy z proboszczem parafii św. Tekli w Ciechanowie ks. kan. Wojciechem Michałem Hubertem przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Ciechanowie i Miasta Ciechanów. Patronat medialny sprawował m.in. „Tygodnik Ciechanowski”.

IK

Więcej w papierowym wydaniu „TC”.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz