Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. RN
fot. RN

Błękitny Staś o chorym sercu

04.10.2019 11:00:00

Patrzy poważnie, dopiero po chwili się uśmiecha. Czasem jego uśmiech staje się figlarny, tak jakby miał zamiar pobiec lub pograć w piłkę, choć tego nie wolno mu robić. Nie może chodzić do przedszkola ani bawić się tak jak jego rówieśnicy. Niespełna sześcioletni Stanisław Konieckiewicz ze Starego Garnowa ma złożoną, wrodzoną wadę serca – tetralogię Fallota. O takich dzieciach jak on mówi się: „błękitne dzieci”.

Błękitne, nie z powodu koloru oczu, choć Staś akurat ma oczy niebieskie, i nie z powodu bycia marzycielami zapatrzonymi w niebo, choć Staś marzy, lecz z powodu choroby, która powoduje niedotlenienie organizmu i sinicę, czyli sinoniebieskie zabarwienie ust i skóry. Chłopcu może pomóc jedynie operacja w Rzymie. Na ten cel zbierają pieniądze bliscy Stasia, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i ludzie dobrej woli z parafii i gminy Gołymin-Ośrodek (powiat ciechanowski).

IK

Cały reportaż w nr 40 "TC" z 1.10.(aktualnie w sprzedaży)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz