Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 13 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Trwa tydzień teatralnych premier

09.10.2019 10:30:00

Siedem premier przygotowało dla miłośników teatru sześć grup teatralnych, uczestniczących w V Pułtuskich Teatrach Amatorskich – Konkursie „PTA-K”. Pierwszy konkursowy spektakl w pułtuskim teatrze w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki został wystawiony 4, a ostatni zostanie wystawiony 10 października. Na widzów co wieczór czeka inna premiera.

Zaprezentowali się dotychczas: Artystyczny Zespół Estradowy „Tajaga” z Pułtuska, „Teatr nie z tej Kulisy” działający przy Domu Kultury Włochy w Warszawie, Grupa „Oni” działająca przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, „Teatr Cioci Heni” z Szelkowa oraz „Teatr pod Dębem”. Kolejne wieczory będą należeć: do „Grupy 25” z Pułtuska (środa 9 października) i „Teatru pod Dębem”, który przygotował dwa spektakle. Przedstawienia zaczynają się o godz. 19.

W tym roku na deskach pułtuskiego teatru nie wystąpią m.in. grupy z Winnicy, Ciechanowa, Przasnysza i Nasielska, które uczestniczyły w poprzednich edycjach konkursu.

Spektakle części grup będzie można zobaczyć również poza konkursem od 15 października. Poza nimi zostanie wystawiony spektakl „Restauracja”, który miał premierę we wrześniu. Przygotowała go Grupa Teatralna MCKiS w Pułtusku.

IK

O teatrach więcej na łamach "TC".

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz