Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

datetime: 2020-06-04 13:41:31 (CEST)
errornum: 1024
errortype: User Notice
errormsg: Smarty error: html_image: unable to find '/var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/resources/image/aktualnosci/min/201910101343000. k'
scriptname: /var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/engine/lib/smarty/Smarty.class.php
scriptlinenum: 1092
requesturl: /aktualnosc-18898-kobieta_z_pasja.html
requestbrowser: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Wystapil blad na stronie
fot. K.Kujawa

Kobieta z pasją

10.10.2019 13:45:00

Na temat rajdu w Bułgarii i pracy zawodowej rozmawiamy z Anitą Chylińską,ratowniczką medyczną pracującą w szpitalach w Działdowie i Żurominie.

 * Kiedyś też chciałam zostać ratownikiem medycznym, ale od jednej pani doktor usłyszałam, że dla kobiety to nie jest najlepszy zawód. Pani jednak się zdecydowała. Dlaczego?

- Jestem ratownikiem medycznym od 5 lat. Dlaczego? Zawsze chciałam pracować w tym zawodzie, czuję, że mam do niego powołanie. Z perspektywy tych pięciu lat wcale tego nie żałuję. Praca w zawodzie ratownika pochłania mnóstwo czasu. Rozmawiam z panią po 24-godzinnym dyżurze, dlatego pewnie wyglądam na zaspaną (śmiech).

* Niejednokrotnie słyszałam, że niełatwo być ratownikiem, ale trudności właściwie nie są związane z samą pracą, a bardziej z liczbą godzin, a także z niską pensją.

- To bardzo ciężki zawód, psychicznie i fizycznie. Praca jest wyczerpująca, a im więcej godzin się w niej przebywa, tym bardziej człowiek jest zmęczony. Finansowo też nie jest dobrze. Jednak mimo wszystko nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego. To moje powołanie.

Cały wywiad dostępny jest w aktualnym wydaniu papierowym Tygodnika na stronie 19. A w nim przeczytają państwo m. in: o najtrudniejszych i najzabawniejszych przypadkach, a także o zabezpieczaniu pod względem medycznym przez p. Anitę Balkan Offroad Rally 2019, czyli rajdu w Bułgarii.  

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz