Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 10 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. wikipedia.pl
fot. wikipedia.pl

Trzecia kadencja Jana Marii Jackowskiego

14.10.2019 11:30:00

W okręgu nr 39, który swoim zasięgiem obejmuje pięć powiatów (ciechanowski, płoński, mławski, przasnyski i żuromiński) o mandat senatora ubiegało się 3 kandydatów. Według nieoficjalnych wyników wygrał zasiadający w Senacie także w poprzedniej kadencji Jan Maria Jackowski.

Startował on z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie jest członkiem tej partii. Głosowało na niego prawie 80 tysięcy wyborców (otrzymał ok. 60 proc. wszystkich oddanych głosów).

Drugą co do wielkości liczbę głosów uzyskał startujący w barwach Koalicji Obywatelskiej Andrzej Kamasa - znany działacz Platformy Obywatelskiej (mieszkaniec Cempkowa w gminie Płońsk, obecny dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie). Głosowało nań niespełna 40 tysięcy wyborców (otrzymał ok. 30 proc. głosów).

Trzecie miejsce w wyborczym wyścigu zajął startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy Piotr Mierzwa - nieznany szerszej opinii publicznej elektryk z Płocka.

Więcej w papierowym wydaniu "TC"

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz