Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 15 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Villa Trojany: dom szczęśliwej starości

15.10.2019 12:00:00

W gminie Stupsk w powiecie mławskim – w Żmijewie-Trojanach – przed kilkoma dniami otwarto nowoczesny kompleks opiekuńczo-rehabilitacyjny. Villa Trojany, bo taką nosi nazwę, zapewnia całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, ludziom z niepełnosprawnością, a także osobom w różnym wieku potrzebującym rehabilitacji.

Gospodarze mają się czym pochwalić. Villa Trojany to nowoczesny, doskonale wyposażony i ładnie położony wśród pól uprawnych budynek. W okolicy są także leśne kompleksy będące ostoją dzikich ptaków i zwierzyny. W tym miejscu nie słychać odgłosów przejeżdżających samochodów, a co najwyżej nawołujące się żurawie.

Kompleks, na którym znajduje się ośrodek, ma 9 tys. m kw. powierzchni. Bardzo okazale prezentuje się budynek przeznaczony dla 70 pensjonariuszy, w sąsiedztwie którego znajduje się duży ogród i letnia altana, a z okien widać otaczające go drzewa - teraz w pięknych jesiennych barwach.

W Villi Trojany są świetnie wyposażone gabinety lekarski i terapeutyczny oraz przeszklona sala rehabilitacyjna, w której mogą poprawiać swoją sprawność przebywający tu na stałe pensjonariusze, ale także odzyskiwać ją np. osoby po wypadkach, bo ośrodek oferuje również turnusy rehabilitacyjne. Wykwalifikowany personel zapewnia całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, chorym czy z niepełnosprawnością. Nadzór nad jego pracą sprawuje dyrektor Villi Trojany Ewa Jasińska.

- Przyjazna, domowa atmosfera, fachowy personel, poczucie bezpieczeństwa. Dla nas każdy z podopiecznych jest najważniejszy – deklaruje dyrektor Jasińska.

Dom szczęśliwej starości prowadzi własną kuchnię, która zaopatruje się wyłącznie u ekologicznych dostawców. O menu, obowiązkowo domowe, dba miejscowy kucharz. Jest też możliwość doboru indywidualnej diety, w czym pomoże specjalista dietetyk. Widne i przestronne 1-, 2- lub 3-osobowe pokoje mają oddzielne łazienki. W każdym jest telewizor i szafa oraz instalacja przyzywowa. Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Są dla nich odpowiednie udogodnienia w łazienkach, szerokie chodniki i winda.

Ośrodek dysponuje też wyposażonymi w nowoczesne łóżka salami dla osób somatycznie chorych. Villa Trojany gwarantuje swoim pensjonariuszom spokój, ale zapewnia, że nie grozi im nuda. Będą dla nich organizowane wycieczki do kina czy teatru oraz animacje, różnorodne zajęcia na miejscu, wieczorki taneczne i inne atrakcje.

Bo starość nie oznacza, że trzeba się zamknąć w czterech ścianach swojego pokoju i mieszkać w samotności. Wprost przeciwnie, najnowsze badania pokazują, że życie przedłuża nie tylko dobra dieta i gimnastyka, ale także przyjazne relacje z osobami mieszkającymi w sąsiedztwie i udane życie towarzyskie.

W otwarciu domu szczęśliwej starości uczestniczyli ważni goście. Natomiast minister zdrowia Łukasz Szumowski skierował na ręce jego właścicieli list następującej treści: „Pragnę szczerze pogratulować Państwu tej cennej inicjatywy, która jest wyrazem zainteresowania i troski o polskiego seniora. Starzenie się społeczeństwa jest rzeczą naturalną, a starość jest etapem w życiu człowieka tak samo ważnym, jak czas młodości i może być okresem równie pięknym i wartościowym. Dlatego tak istotne jest, by nie zapominać i nie przechodzić obojętnie wobec starości. My wszyscy - jako społeczeństwo - jesteśmy zobowiązani do podejmowania działań mających na celu zapewnienie zasłużonej opieki i godnego życia osobom starszym”.

Żeby tradycji stało się zadość, w dniu otwarcia dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Nie obyło się bez lampki szampana oraz ceremonii poświęcenia obiektu, który ma służyć osobom potrzebującym opieki i rehabilitacji. Osoby, które chcą zapoznać się z warunkami, jakie oferuje Villa Trojany, proszone są o kontakt telefoniczny z jej biurem pod nr 798 447 443 lub 23 685 80 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Więcej informacji można także znaleźć na stronie internetowej placówki www.villatrojany.pl.

Artykuł sponsorowany

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz