Tygodnik Ciechanowski

Środa, 13 listopada 2019

Oddział pulmonologiczny: grozi mu zawieszenie

17.10.2019 16:00:00

Jedynemu oddziałowi pulmonologicznemu na północnym Mazowszu, znajdującemu się w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, grozi zawieszenie działalności, jeśli nie uda się znaleźć 2 pulmunologów.

 Jak poinformowano dziś na posiedzeniu Rady Społecznej tego szpitala, działalność oddziału ma zostać zawieszona aż na 6 miesięcy. W tym czasie nie przyjmowałby on pacjentów. 

To fatalna wiadomość dla palaczy. Na leczenie będą musieli oni jeździć - jeśli dojdzie do zawieszenia ciechanowskiego oddziału - do szpitali w Warszawie, Płocku, Olsztynie lub Siedlcach. 

Jak informuje rzeczniczka szpitala, do zawieszenia oddziału ma dojść od 1 grudnia. Szpital ma nadzieję, że uda mu się uniknąć tej sytuacji, ale raczej trudno do tego czasu będzie znaleźć dwóch specjalistów w tej dziedzinie. 

Szerzej w Tc 

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

    W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...

  • Jurand wygrywa w Koszalinie

    To dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Juranda Ciechanów odkąd ciechanowianie wrócili do pierwszej ligi Zobacz galerie...

  • Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowie

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...