Tygodnik Ciechanowski

Środa, 13 listopada 2019

fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

Jak strażacy ratowali życie

18.10.2019 12:35:00

Pierwszy na upadek 70-letniego mężczyzny zareagował przejeżdżający akurat obok Łukasz Sikorski. Rzucił rower, nawet nie wiedząc dokładnie gdzie, bezzwłocznie przystąpił do czynności ratujących życie i zaalarmował kolegów.

Jest czwartek 3 października Pracownik Urzędu Gminy w Kuczborku (powiat żuromiński) i druh tamtejszej jednostki OSP , jechał rano do pracy. Mijając przystanek autobusowy na ul. Adama Mickiewicza, zauważył, że upadł starszy mężczyzna. Jak się za chwilę okazało, stracił przytomność. Na przystanku stało około 20 nastolatków, powiadomiono pogotowie, ale nikt nie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

- Jechałem do pracy, gdy usłyszałem nawoływanie koleżanki: „Łukasz, przyjedź tu szybko!”. Najpierw poczułem przypływ adrenaliny, a później zacząłem działać według schematu. Na przystanku było pełno dzieciaków, które otoczyły leżącego na ziemi mężczyznę – relacjonuje Łukasz Sikorski, ochotnik z OSP w Kuczborku.

Cały artykuł o szlachetnym czynie młodych ludzi dostępny jest w aktualnym wydaniu "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

    W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...

  • Jurand wygrywa w Koszalinie

    To dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Juranda Ciechanów odkąd ciechanowianie wrócili do pierwszej ligi Zobacz galerie...

  • Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowie

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...