Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 27 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Grupa Speed walczy z piratami

21.10.2019 11:00:00

Dla policjantów z grupy „SPEED” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Funkcjonariusze stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Tak właśnie było w przypadku 31-letniego kierowcy vw, który przez miejscowość Gumowo na drodze krajowej nr 60 przy dozwolonej prędkości 50 km/h pędził z prędkością 120 km/h. W minionym tygodniu policjanci z grupy „speed” zatrzymali 28 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Za złamanie przepisów kierowców ukarano wysokimi mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 31-letni kierujący stracił prawo jazdy, oprócz tego ukarany został wysokim mandatem, a na jego konto kierowcy dopisano 10 punktów karnych.

Takie sytuacje przerażają i pokazują skalę lekceważenia przepisów przez kierowców, a co za tym idzie również stwarzają ryzyko spowodowania poważnego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz