Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. LO Żuromin
fot. LO Żuromin

Zbierają zabawki dla małych pacjentów

24.10.2019 12:55:00

Uczniowie LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie chcą pomóc małym pacjentom poddawanym radioterapii w Centrum Onkologicznym w Gliwicach. Każdy może przekazać chorym dzieciom misia, książkę lub inną zabawkę (musi być sterylna) do końca października.

Żuromińscy licealiści ustawili karton na pluszaki po lewej stronie tuż przy drzwiach wejściowych i zachęcają wszystkich do wspierania małych pacjentów. W centrum co roku leczona jest ponad setka dzieci chorych na nowotwory. Akcja „Daj misiaka dla dzieciaka” ma uprzyjemnić im pobyt w szpitalu i odwrócić uwagę od cierpienia i wyczerpującej terapii.

- Najważniejsze jest to, żeby zabawki były nowe, ponieważ muszą być sterylne. Są bowiem przeznaczone dla dzieci chorujących na nowotwory, leczonych w Centrum Onkologicznym w Gliwicach – tłumaczy uczeń LO Mateusz Zboiński. Ofiarodawcy mogą je zanieść osobiście do szkoły lub przekazać uczniom.W imieniu młodzieży i małych pacjentów zachęcamy naszych czytelników do udziału w akcji. Uczniowie żuromińskiego liceum chętnie wspierają potrzebujących. W tym roku zbierali okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne dla dzieci z Afryki.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz