Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. IK
fot. IK

30-lecie Domu Polonii w Pułtusku. Wyjątkowy dom z misją

23.10.2019 15:00:00

Jest jedynym takim domem w kraju, znajdującym się w zamku, poświęconym Polakom z całego świata. Jednocześnie jest miejscem otwartym dla pułtuszczan. Organizuje koncerty, spektakle, wernisaże, dzięki czemu stał się nieformalnym domem kultury.

Współorganizuje wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim jak Dni Tradycji Rzeczypospolitej. Jest wizytówką Pułtuska. Pełni także funkcję Ośrodka Adaptacyjnego dla Polaków z Kazachstanu. Dom Polonii w Pułtusku realizuje swoją misję od 30 lat, a 22 osoby, w tym dyrektor Michał Kisiel, pracują w nim od dnia otwarcia.

„W niedzielę 16 lipca 1989 r. gród nad Narwią stał się stolicą Polonii. Przyjechali jej przedstawiciele ze Wschodu i Zachodu, z najstarszego wychodźstwa, potomkowie emigracji „za chlebem”, wojennej oraz tej najnowszej z lat 70. i 80. Obecni byli fundatorzy oraz realizatorzy budowy Domu Polonii” – napisał w nr 30 „TC” z 28 lipca 1989 r. w artykule „Dom dzieci Orła Białego” redaktor naczelny Ryszard Marut.

- Dla nas ten dzień był dniem wspaniałym i wzruszającym. Do pułtuskiego Domu przyjechało ponad tysiąc gości z całego świata – wspomniał Michał Kisiel, wówczas młody pracownik.

IK

Cały artykuł w TC nr 41 (z 8.10. - eprasa.pl)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz