Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 14 listopada 2019


Ortopedia jak nowa

26.10.2019 10:00:00

Wczoraj w ciechanowskim szpitalu oficjalnie otwarto oddział urazowo-ortopedyczny po gruntownej, trwającej kilka miesięcy, modernizacji. Inwestycja, licząc wraz z zakupem nowego wyposażenia i sprzętu - kosztowała ponad 3,4 mln zł.

 Zadanie prawie w całości sfinansowane zostało przez Samorząd Wojewódzki.

Oddział przyjmuje rocznie blisko 2 tysiące pacjentów, a jego specjaliści w poradni urazowo-ortopedycznej udzielają w tym okresie dodatkowo prawie 13 tysięcy porad. Z roku na rok przybywa realizowanych świadczeń medycznych.

W ocenie dyrektora szpitala Andrzeja Kamasy, wynika to nie tylko z dobrych tradycji miejscowej ortopedii, ale także tego, że miejscowy oddział świadczy jako jedyny na tym terenie pełną gamę usług medycznych z tej dziedziny.

- Cieszę się, że oprócz świetnych lekarzy, empatycznych i profesjonalnych pielęgniarek i pozostały członków zespołu medycznego, w tym fizjoterapeutów oraz innowacyjnych metod leczenia, będziemy mogli teraz zagwarantować pacjentom także komfortowe warunki pobytu – stwierdził dyrektor.

Obecny na uroczystości marszałek Adam Struzik przekonywał, że oddział urazowo-ortopedyczny jest w szpitalu jednym z kluczowych oddziałów, stąd zapadła decyzja, żeby sfinansować tę inwestycję.ojewódzki. 

Szerzej we wtorkowym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz