Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 13 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

O godne zarobki i szacunek

30.10.2019 10:00:00

W Żurominie 23 października odbyło się spotkanie związkowców z wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego Grzegorzem Gruchlikiem, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie godności zawodu nauczyciela. Wyjaśnił także, na czym będzie polegał protest włoski.

 - Walczymy o wynagrodzenia nauczycielskie, godność zawodu nauczycielskiego, prestiż i rozwiązanie problemów, które wokół tych zagadnień powstają. Podjęcie tego rodzaju protestu to pokłosie ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród 227 tys. nauczycieli i pracowników oświaty i w której ponad 54% pracowników opowiedziało się za taką właśnie formą protestu. Nie chcemy i nie będziemy lekceważyć głosu środowiska i przystępować do innych akcji, skoro taka jest wola nauczycieli – przybliża przyczyny wyboru formy protestu Grzegorz Gruchlik.

Samorządy w ramach subwencji otrzymują za mało środków na funkcjonowanie placówek oświatowych. Prezes Marzena Więckowska informuje, że na terenie powiatu żuromińskiego niedobory finansowe wahają się od 30 do nawet 50%. Już teraz niektóre samorządy z tego powodu pozywają Skarb Państwa i domagają się odszkodowań.

Cały artykuł można przeczytać w aktualnym wydaniu żuromińskim Tygodnika Ciechanowskiego na str. 28.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz