Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 25 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Rys. M. Zalewski
fot. Rys. M. Zalewski

Zmarł Wojciech Jabłoński

31.10.2019 09:00:00

Odszedł muzyk niezwykły… Wojciech Jabłoński zmarł nagle 28 października br. Miał 75 lat.

 To był cichy i skromny człowiek, a jaka pustka po nim powstała w ciechanowskiej kulturze. Był ceniony jako niezwykle utalentowany muzyk multiinstrumentalista i organizator życia muzycznego. Jako inżynier mechanik, pracownik przemysłu, dzielił życie zawodowe między mechanikę i muzykę.

W czasie studiów na Politechnice Warszawskiej grał w renomowanym zespole jazzowym Old Timers obok wybitnych muzyków, przy których doskonalił swój muzyczny warsztat. Był w Ciechanowie założycielem bigbitowego zespołu Kolumbowie, jednej z lepszych kapeli lat sześćdziesiątych w kraju: zdobywała trofea w czasie licznych festiwali przeglądów. Po zakończeniu działalności Kolumbów grywał w innych konfiguracjach. Muzyce pozostał wierny na inżynierskiej emeryturze, do końca życia udzielał się w zespołach, takich jak ciechanowski Why Ducky czy James B. and Friends w Sochocinie. Wspomagał pracę ciechanowskiej orkiestry strażackiej.

Ostatnim jego dziełem była Miejska Młodzieżowa Orkiestra Strażacka w Chorzelach, z którą odnosił liczne sukcesy. Szkolił młodych muzyków, a także wspomagał ich w czasie występów, grając na saksofonie bądź gitarze basowej.

O Wojciechu Jabłońskim również w kolejnym numerze „Tygodnika Ciechanowskiego”.

Stefan Żagiel

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz