Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

TC z wizytą u przedszkolaków, czyli kto pracuje w redakcji

02.11.2019 14:00:00

Sekrety i charakter pracy dziennikarza prasowego poznawały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Janusza Korczaka w Ciechanowie. Na zaproszenie nauczycielki-wychowawczyni Anny Kołakowskiej z trzylatkami i czterolatkami z grupy Pingwinkow oraz pięciolatkami i o rok starszymi dziećmi z grupy Żyraf spotkała się nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Kozłowska.

 Opowiedziała i pokazałam dzieciom, o czym piszą dziennikarze, gdzie szukają informacji, kto tworzy gazetę i pokazała, co dziennikarz wykorzystuje w swojej codziennej pracy.
Początkowo dzieci sądziły, że w redakcji pracuje…gazeciarz. I to on pisze artykuły. O tym, że w redakcji pracuje dziennikarz wiedziało niewielu. Zapytaliśmy maluchy, po co powstają w ogóle gazety. Pojawiło się kilka odpowiedzi, min. ,,aby uczyć się liter”, ,,by coś wiedzieć”. Doskonale wiedzieli, że w gazecie można przeczytać wiele informacji o wypadkach, o zdrowiu, szpitalu, o jedzeniu, ale pojawiały się też wypowiedzi, że można poczytać ,, o umarciach ludzi” (czyli o śmierci), o Bogu i Panu Chrystusie, o tym co budują inni, że sadzą drzewa i lasy, a wywiady przeprowadzane są z ludźmi np. sportowcami albo z prezydentem, czy z kimś, kto ma jakieś duże talenty i coś umie.

 Red

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz