Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 07 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UMiG Glinojeck
fot. UMiG Glinojeck

Delegacja z Mongolii odwiedziła Glinojeck: związali przerwaną nić partnerstwa

05.11.2019 11:40:00

Tylko najstarsi mieszkańcy powiatu ciechanowskiego pamiętają, że w zamierzchłych czasach poprzedniego ustroju, na znajdujących się nieopodal Glinojecka polach Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Woli Młockiej, pracowali praktykanci z Mongolii.

Gdy 30 lat temu w bloku państw demokracji ludowej zmienił się ustrój polityczny, kontakty między gminą Glinojeck a jej mongolskimi partnerami wygasły.

Obecnie pojawiła się szansa na odbudowanie dawnego partnerstwa. Pod koniec października 2019 r. z czterodniową wizytą gościła w Glinojecku rządowo-samorządowa delegacja z Mongolii.

W jej skład wchodzili m.in: zastępca gubernatora ajmaku (województwa) Tuv pan Chuluunbat Sarangere i wójt somonu (gminy) Bayan pan Tsedenpuntsag Enkhbaatar.

Swój pobyt w Polsce mongolska delegacja rozpoczęła od złożenia wizyty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie, gdzie gdzie została przyjęta przez podsekretarza stanu Macieja Langa.

Na zakończenie wizyty burmistrz Glinojecka i wójt somonu (gminy) Bayan podpisali list intencyjny o nawiązaniu współpracy.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 5 listopada.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz