Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Jadwiga Krętkowska z Regimina ukończyła 102 lata

05.11.2019 13:00:00

29 października Jadwiga Krętkowska z Regimina ukończyła 102 lata.

Z okazji tej szczególnej rocznicy odbyło się urodzinowe przyjecie. Wzięło w niej udział ok. 20 osób z rodziny.

Pani Jadwiga (z domu Hetmańska) urodziła się 29 listopada 1917 roku w Regiminie i całe życie spędziła w swej rodzinnej miejscowości. Tuż po II wojnie światowej wyszła za mąż za Stanisława Krętkowskiego, który również mieszkał w Regiminie. Urodziła 3 dzieci (jedno z nich zmarło niedługo po urodzeniu). Dochowała się 3 wnuków, 11 prawnucząt i 1 praprawnuczki.

Starsza pani, mimo swego wieku, żywo interesuje się tym, co dzieje się w kraju i najbliższej okolicy. Jak na swoje lata jest też w dobrej kondycji fizycznej. Choć z powodu zwyrodnienia stawów musi poruszać się na wózku inwalidzkim.

- Babcia jest osobą kontaktową, dobrą, spokojną i serdeczną. Dużo pamięta. Nadal sama je. Zawsze lubiła śpiewać, należała do parafialnego chóru. Jeszcze teraz od czasu do czasu sobie podśpiewuje. Ponieważ traci słuch, trzeba do niej coraz głośniej i wyraźniej mówić - mówi Agnieszka Gałązka, która obecnie wspólnie ze swymi dziećmi opiekuje się starszą panią.

Więcej w papierowym wydaniu "TC" z 5 listopada.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz