Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. int.
fot. int.

Praca zdalna – jak ją zorganizować?

08.11.2019 09:00:00

Jeśli zdecydowaliśmy się na pracę w formie zdalnej, musimy pamiętać o kilka kluczowych kwestiach. Pomogą nam one w prawidłowej organizacji obowiązków i zarządzaniu domowym biurem.

Pracuj w wymiarze godzinowym

Praca zdalna to przede wszystkim wyzwanie dla naszej cierpliwości oraz zaangażowania. Dlatego warto ustalić wymiar godzin, w którym pracujemy np. standardowe 8. Wówczas uporządkujemy cały dzień, włącznie z czasem wolnym i przeznaczymy odpowiednią ilość sił oraz środków na obowiązki. Unikniemy tym samym sytuacji, w których musimy zrywać się w środku nocy, aby poprawić projekt lub zatelefonować gdzieś pilnie. Zasady tej powinniśmy się trzymać stanowczo, zwłaszcza w kontekście kontaktu z klientami po godzinach naszej pracy.
Stwórz home office
Domowe biuro wspaniale porządkuje przestrzeń oraz ułatwia pracę zdalną. Wbrew pozorom nie wymaga ono znacznej ilości miejsca w domu bądź mieszkaniu. Ważne jednak, aby było dobrze zorganizowane tak, aby nie kolidować z przestrzenią w kuchni bądź sypialni. Dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnego pomieszczenia w przypadku, gdy chcemy prowadzić pracę zdalną w formie długoterminowej. Jeśli to tylko dorywcze źródło zarobku – wygodny fotel bądź kanapa powinny wystarczyć. Niemniej, w każdym przypadku przydadzą się organizery oraz segregatory na dokumentację. 
Nie zapominaj o przerwach
Praca zdalna jak wszystkie inne formy wykonywania obowiązków zasługuje na przerwy. Jeśli prowadzona jest z domu ma tę zaletę, że w czasach odpoczynku możemy przygotowywać obiad, oglądać TV bądź spędzać czas z rodziną. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku i przy zachowaniu odpowiedniego potencjału pracowniczego. Nie powinniśmy jednak rezygnować całkowicie z przerw, gdyż nawet całodzienne leżenie na sofie i odpisywanie na maile jest czynnością męczącą. W tym przypadku powinniśmy zadbać o chwilę wytchnienia zarówno dla ciała, jak i umysłu.  

autor: autor: Artykuł promocyjny.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz