Tygodnik Ciechanowski

Środa, 15 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

„Iskrzy” między Mławą a Ciechanowem

23.11.2019 09:00:00

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Mławie doszło do bezprecedensowej sytuacji. Radni uchwalili stanowisko, popierające burmistrza Mławy i broniące interesu jego mieszkańców w sprawie pisma,jakie skierował do władz miasta prezydent Ciechanowa. O co chodzi?

W końcowej części sesji burmistrz S. Kowalewski, podczas sprawozdania ze swojej działalności między sesjami RM, odczytał fragmenty pisma prezydenta Ciechanowa, które wpłynęło do mławskiego ratusza 7 listopada.

Włodarz byłej stolicy województwa zażądał w nim akceptacji wprowadzenia do planu inwestycyjnego RIT nowego zadania pn. „Rewitalizacja budynku po młynie, ulica Nadrzeczna w Ciechanowie i nadanie mu nowych funkcji społeczno- gospodarczych”. Napisał też, żeby scan tej akceptacji przesłać mu drogą meilową do 12 listopada, do godziny 12.

Burmistrz Mławy oburzył się na takie żądania partnera w ramach RIT i 12 listopada wysłał pismo do Ciechanowa, którego fragment przedstawił radnym, a które daje "odpór" żądaniom prezydenta.

W.D.

Więcej w papierowym wydaniu TC  26 listopada. 

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz