Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. materiał promocyjny
fot. materiał promocyjny

Reklama. Praca czy studia? Co wybrać?

27.11.2019 14:20:00

Wielu abiturientów staje przed dylematem związanym z dalszą ścieżką życiową. Stojąc na rozdrożu zastanawiają się, co w którym kierunku pójść dalej – Kontynuować naukę na studiach, czy może rozpocząć karierę zawodową?

 

Pełen etat i związana z nim niezależność wygląda kusząco. Z drugiej strony pojawia się chęć podnoszenia kwalifikacji, by w niedalekiej przyszłości otworzyć sobie szansę na zdobycie bardziej atrakcyjnej posady. Co wybrać?

Oferty pracy dostępne od ręki

Do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kariery zawodowej zachęcają łatwo dostępne oferty pracy. W dobie Internetu i serwisów typu Pracuj.pl bez problemów można nawiązać kontakt z pracodawcą z odległego zakątka kraju, a czasem nawet spoza jego granic. Atrakcyjna praca kusi, by przeprowadzić się do nowego miasta i tam rozpocząć dorosłe życie.

Wyższe wykształcenie, większe możliwości

Przeglądając oferty pracy można zauważyć, że zdecydowanie większe możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia mają osoby z wyższym wykształcenie. Na jego zdobycie trzeba poświęcić nawet pięć lat, jeśli ambicja za cel stawia tytuł magistra. Jeśli nie, można ograniczyć się do licencjatu i wymóg wyższego wykształcenia spełnić już po trzech latach studiów.

A może kompromis?

Niezdecydowanym i osobom lubiącym podejmowanie wyzwań polecamy rozwiązanie kompromisowe – podjęcie studiów i pracy jednocześnie. Kto powiedział, że jeden wybór musi wykluczać drugi? Łatwo nie będzie, ale korzyści przemawiają na korzyść takiego rozwiązania.

Plany związane z równoległym studiowaniem i pracą zawodową można realizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze to: szkoła dzienna i praca dorywcza oraz etat i studia zaoczne. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy od Twoich własnych możliwości organizacyjnych i potrzeb. Pamiętaj, że łatwiej jest przenieść się ze studiów dziennych na zaoczne, niż odwrotnie. Zacznij więc od próby połączenia ich z pracą dorywczą. Jeśli trafi się okazja na atrakcyjny etat, zmienisz je na zaoczne.

autor: Artykuł promocyjny

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz