Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 06 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Rolnicza solidarność

28.11.2019 09:00:00

W nocy z 8 na 9 listopada rolnika Krzysztofa Łucjanka i jego najbliższych, mieszkających w Trzciance (gm. Szydłowo), obudziły syreny straży pożarnej. - W pierwszej chwili poczułem się tak, jakbym dostał czymś ciężkim w głowę – wspomina pan Krzysztof.

Płonęła należąca do niego wielka sterta sprasowanej słomy. Straż pożarną zawiadomili kierowcy przejeżdżający szosą Ciechanów - Mława. Gaszenie ognia trwało ponad 15 godzin. W akcji uczestniczyło 10 zastępów zawodowych i ochotniczych – w sumie 41 strażaków. Zużyto ok. 600 m sześc. wody. Chociaż była noc, na miejscu pożaru stawili się okoliczni rolnicy, którzy przy pomocy ciągników z ładowarkami przenosili w bezpieczne miejsce niezaatakowane jeszcze przez ogień bele. Straty oszacowano na 90 tys. zł. Służby podejrzewają, że przyczyną pożaru było podpalenie. Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Cały artykuł Wojciecha Szymborskiego dostępny w aktualnym wydaniu TC.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz