Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dług lokatorów przekroczył 800 tys. zł

28.11.2019 13:35:00

Wiele rodzin z Makowa Mazowieckiego, których nie stać na wynajęcie mieszkania na rynku komercyjnym ani na jego kupno, może liczyć na wsparcie samorządu.

Rodzinom o najniższych dochodach miasto proponuje lokale, za które czynsze są wielokrotnie niższe niż na rynku komercyjnym. Mimo tego wielu najemców nie płaci za mieszkania, a rekordziści nie robią tego od lat. Łączna kwota zadłużenia na rzecz miasta przekroczyła 800 tysięcy złotych. Rekordzista – mieszkaniec lokalu socjalnego - zalega z opłatami za 123 miesiące. Najwyższa zaległość za mieszkanie komunalne wynosi 73-krotność czynszu. W zasobach mieszkaniowych miasta znajdują się 243 lokale, 95 z nich to mieszkania socjalne, w których łącznie mieszka ponad pół tysiąca makowian. Od 6 listopada br. w Makowie obowiązują następujące stawki czynszu: za metr kwadratowy w lokalu socjalnym 1,89 zł miesięcznie, a w w mieszkaniu komunalnym - 6,30 zł.

Cały artykuł "mj" znajdą Państwo w aktualnym wydaniu TC.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz