Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 31 marca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Woda stała się smaczniejsza

28.01.2020 15:48:00

Stacja Uzdatniania Wody znajdująca się przy ul. Tysiąclecia w Ciechanowie została wyposażona w lampę UV przeznaczoną do dezynfekcji wody. Dzięki montażowi zakupionego za nieco ponad 40 tys. zł urządzenia, nie trzeba przy oczyszczaniu wody stosować środków chemicznych.

 - Taki sposób dezynfekcji nie zmienia naturalnego smaku wody, jej zapachu i składu mineralnego. Gwarantuje czystą i idealną do spożycia wodę – podkreśla Marcin Burchacki, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie.

Jak wyjaśnia ZWIK, dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi jest czysto fizycznym procesem. Promienie te w ciągu kilku sekund zabijają chorobotwórcze mikroorganizmy i zapobiegają ich dalszemu rozmnażaniu. Co ważne, ten sposób oczyszczania wody nie prowadzi do powstania produktów ubocznych (w szczególności chloroformu), a tym samym nie zanieczyszcza środowiska. Nie ma także ryzyka związanego z przedawkowaniem substancji chemicznej użytej do dezynfekcji wody.W przyszłości podobne urządzenie ma zostać zamontowane na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Gostkowskiej. Zakup lampy UV nie jest jedyną inwestycją zrobioną przez ZWiK w ostatnim czasie.

Cały artykuł Krzysztofa Kowalskiego dostępny jest w nr 5 "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • m.k., 2020-01-29 11:50:27
    woda zdrowsza, nie smaczniejsza
    Tytuł donosi, że woda stała się smaczniejsza. Natomiast z treści wynika, że nowe urządzenie nie zmienia smaku, jedynie gwarantuje czystość, a więc jest zdrowsza. Gdzie sens tytułu?.