Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UGiM w Żurominie
fot. UGiM w Żurominie

Od edukacji do segregacji

29.01.2020 15:30:00

Problem niewystarczającej segregacji dotyczy większości gmin powiatu żuromińskiego. Burmistrz Żuromina Aneta Goliat postanowiła przekazać najmłodszym wiedzę na ten temat.

Przyszłe pokolenia będą mieć wpływ na to, w jakim kraju przyjdzie im żyć – pełnym śmieci zalegających w lasach, na ulicach i śmietniskach, czy wręcz przeciwnie. Burmistrz Aneta Goliat odwiedziła przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 i Samorządowego Przedszkola nr 2 w Żurominie oraz dzieci w Żłobku. Rozdała maluchom specjalne książki, które wydrukowano dla Urzędu Gminy i Miasta Żuromin.

„Przygody Pana Kosza”, bo taki tytuł nosi publikacja, mają za zadanie pokazać dzieciom, na czym polega segregacja śmieci i jak należy to prawidłowo robić.Urząd Miasta i Gminy Żuromin informuje, że książeczka ma kształtować u dzieci postawy takie jak: poczucie moralnej odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, rozbudzać sumienie ekologiczne i uwrażliwiać na piękno i bogactwo natury, a także rozbudzać chęć działania na rzecz środowiska.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz