Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Ciechanowska Kupalnocka po nowemu?

05.02.2020 09:50:00

W tym roku mieszkańcy powiatu ciechanowskiego prawdopodobnie nie będą mieli okazji zobaczyć występów zagranicznych ludowych zespołów, które przez 28 ostatnich lat na przełomie czerwca i lipca przyjeżdżały do Ciechanowa na Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne zwane potocznie Kupalnocką.

Nie znaczy to jednak, że Kupalnocka całkowicie zniknie z kalendarza powiatowych imprez artystycznych. Wszystko wskazuje na to, że przetrwa, ale w bardzo zmienionej formule.

O zawieszeniu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego Andrzej Liszewski, pełniący obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Jest kilka powodów podjęcia takiej decyzji. Z roku na rok spada liczba osób, które chcą oglądać występy przyjeżdżających na spotkania zespołów. W ubiegłym roku koncert galowy obejrzało zaledwie ok. 200 – 300 widzów.

- Spotkania te przynosiły wiele korzyści i były dobrą promocją powiatu. W mojej gminie organizowaliśmy w tym czasie Jarmark Gruduski na który zapraszaliśmy występujące na Kupalnocce zespoły zagraniczne. To były dla naszej lokalnej społeczności niezwykłe wydarzenia – powiedział radny J. Oglęcki.

Jego zdaniem władze powiatu mogłyby spróbować włączyć we współorganizację imprezy Urząd Marszałkowski w Warszawie.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 11 lutego.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

    Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

  • Liderzy już strzelają

    W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

  • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...