Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Stypendyści premiera: Jakub Brodowski

12.02.2020 12:00:00

Jedną z 11 młodych osób uczących się w szkołach średnich powiatu ciechanowskiego, które w tym roku otrzymują prestiżowe stypendia Prezesa Rady Ministrów jest Jakub Brodowski, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Warto podkreślić, że 18-latek stypendium to otrzymuje drugi rok z rzędu.

- Absolutnie nie spodziewałem się, że po raz drugi dostanę stypendium premiera. Już rok temu wyróżnienie to było dla mnie niespodzianką. W tym roku jest jeszcze większą. Ale oczywiście bardzo się z niego cieszę. Cała moja rodzina się ucieszyła. Które stypendium sprawiło mi większą satysfakcję? Myślę, że tegoroczne, bo więcej na nie pracowałem. Ale nie uczyłem się, aby zdobyć stypendium. Uczyłem się, bo chcę więcej wiedzieć - tłumaczy podwójny stypendysta premiera. Kuba mieszka Ciechanowie.

- Nie ma przedmiotów, których nie lubię. Coraz bardziej interesuje mnie biologia i chemia, ale też lubię geografię, fizykę… Jestem zafascynowany całym światem. Pasję artystyczną wzbudziła we mnie babcia Marianna Olkowska, która jest ciechanowską pisarką i malarką. Poznawanie nowych rzeczy nieustannie sprawia mi ogromną radość – zwierza się nam nastolatek.

Po maturze zamierzam studiować na Podlasiu, na Uniwersytecie w Białymstoku. Zastanawia się nad leśnictwem i medycyną.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 11 lutego.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz