Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. mp.
fot. mp.

Reklama. Czy rolety w kasecie sprawdzą się w kuchni?

13.02.2020 15:30:00

Aneksy kuchenne i osobne kuchnie to wyjątkowe miejsca w domach i mieszkaniach.

Wbrew pozorom nie spełniają jedynie funkcji technicznej – bardzo często to właśnie tam przenosi się część imprezy w trakcie spotkań towarzyskich i koncentruje się życie rodzinne w godzinach porannych. Tak intensywnie użytkowane pomieszczenie zasługuje na odpowiednią oprawę, zarówno pod kątem ładnego i ergonomicznego umeblowania, jak i funkcjonalnych dodatków. Jednym z nich są systemy zaciemnień okiennych. Który będzie najlepszy?

W jakim celu zaciemniać okno w kuchni?

Powodów montażu zasłon, rolet lub plis okiennych może być dość sporo. Pierwszym z nich jest oczywiście poczucie intymności, czyli gwarancja swobodnego poruszania się we własnych czterech kątach. W przypadku kuchni w blokach na wyższych piętrach i w niezbyt ciasnej zabudowie nie ma tego problemu, ponieważ brak osłony na oknie niewiele zmienia. Problem zaczyna się w momencie, gdy w niewielkiej odległości znajduje się sąsiedztwo lub – w przypadku parterowych nieruchomości – ruchliwa ulica. Pojawia się też kolejna kwestia, która dotyczy wszystkich miejsc. Jest nią operujące słońce, które w naddatku nie zawsze jest mile widziane.


Rolety w kasecie do kuchni

Przykładem taniego, sprawdzonego i świetnego pod względem estetycznym rozwiązania jest wykorzystanie jednego z najbardziej znanych, nowoczesnych systemów zaciemnień. Rolety w kasecie z oferty firmy Karnix łączą obecnie wiele walorów praktycznych z estetycznymi. Kolor pojemnika można bez problemu dobrać z uwzględnieniem odcienia ramy okiennej, a sama tkanina użyta w zestawie może być nie tylko jednokolorowa, ale i z deseniem. W kuchniach często stosuje się motywy z kawą lub ciekawymi kompozycjami tekstowymi. Taki zabieg może sprawić, że nawet nieco starsze wyposażenie wnętrza uzyska nowocześniejsze tło, całkowicie odmieniające wizerunek tego miejsca.


Pochłanianie zapachów i czyszczenie

Rolety w kasecie są świetnym wyborem do kuchni – między innymi dlatego, że w momencie pełnego odsłonięcia cała tkanina ląduje bezpiecznie w specjalnym pojemniku. Jest to osłona przed wilgocią, kurzem i zapachami. Sam materiał cechuje się również podwyższoną odpornością na zabrudzenia, a w razie konieczności można go bardzo szybko wyczyścić przy pomocy mokrej szmatki z dodatkiem łagodnego detergentu. Co ciekawe, zakup nowej rolety jest często wydatkiem dużo niższym, niż wykonanie zasłony i firany na wymiar, które to cechują się zdecydowanie większą podatnością na pochłanianie zapachów i przyjmowanie zabrudzeń. Nie można ich też schować tak, jak da się to zrobić z roletą w kasecie.


W kuchni można z powodzeniem umieścić także inne rodzaje rolet, w tym plisowane, a także żaluzje. Często spotykany jest montaż systemu dzień i noc, który daje bardzo wyrazisty efekt wizualny. Estetyka takich rozwiązań jest niekwestionowana, praktyczność również. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania ich jako podstawowe źródło regulacji światła naturalnego w tych pomieszczeniach.

autor: Artykuł promocyjny

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz