Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kontekst. Instrumenty historyczne

02.03.2020 21:00:00

Nie pobiegłem 1 marca „wilczym tropem”. Nie dlatego, żebym nie lubił biegać, a wilki uwielbiam i podziwiam. A już wilki w pełnym biegu! Ale... zostawmy to co wilcze wilkom. Nie wykorzystujmy ich do naszych ludzkich-nieludzkich spraw.


Tym dzikim i pięknym zwierzętom od wieków niesłusznie przyprawia się gębę i czyni z nich symbol zła, przebiegłości, podstępu. Że wspomnę tylko  o Czerwonym Kapturku i różnych dziwnych bajkach o wilkołakach.
Teraz dodatkowo posłużono się nimi na sztandarach święta, które ma na celu bezrefleksyjne gloryfikowanie „ żołnierzy wyklętych”.
Święto państwowe tzw. żołnierzy wyklętych zostało ustanowione kilka lat temu na wniosek prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie obchodzę go (póki co, nie ma takiego obowiązku, ale to się może zmienić) choćby z tego powodu, że nie wiem, co mam świętować: wojnę domową?, tragedie ludzkie?, ideę, że po wojnie trzeba było iść do lasu?


Dlaczego tak zwani? Bo nie wiadomo dokładnie, o kim mówimy.

RM

Cały tekst - w aktualnym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • elemele dutki, 2020-03-03 08:59:18
    do RM
    Żenua jak mówią Francuzi