Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 31 marca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

Żuromin: ZNP kontra dyrektor Dwójki

05.03.2020 07:00:00

Prezes żuromińskiego oddziału ZNP Marzena Więckowska złożyła skargę do rady miejskiej na dyrektora SP nr 2 Piotra Babiucha, który nie udostępnił związkowi w terminie regulaminu szkoły.

Marzena Więckowska 16 grudnia ub. r. wysłała do dyrektora Dwójki” pismo o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej przekazania ZNP w Żurominie kserokopii regulaminu pracy, regulaminu wynagradzania pracowników niepedagogicznych, regulaminu przyznawania nagród dyrektora szkoły, a także regulaminu świadczeń socjalnych. Piotr Babiuch, według wskazań ww. pisma, miał przekazać kserokopie pocztą na adres siedziby oddziału ZNP albo reprezentantce związku w tej placówce – Beacie Smulskiej. Według relacji pani prezes, do chwili obecnej ani związek, ani jego reprezentantka nie otrzymali żadnej odpowiedzi w trybie dostępu do informacji publicznej. Według prawa, dyrektor miał 14 dni na odpowiedź. Jeśli nie zdążył dopracować regulaminu, musiał poinformować o tym pisemnie żuromińskie ZNP, a wtedy termin przedłużyłby się o kolejne 30 dni. Dyrektor przyznał, że popełnił błąd nie odpowiadając na to pismo. Dodał jednak, że informował związek ustnie o przedłużających się pracach nad opracowywaniem regulaminu i uważał, iż, jak to określił, dżentelmeńska umowa nadal obowiązuje, ponieważ zobowiązał się do przesłania regulaminu, jak będzie już gotowy.

Więcej w aktualnym wydaniu żuromińskim „TC”.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz