Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 31 marca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. www.info.elblag.pl
fot. www.info.elblag.pl

Twój kandydat na prezydenta

06.03.2020 13:05:00

Kampania prezydencka nabiera tempa. Kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości i środowiska: rozmawiają z potencjalnymi wyborcami, przedstawiają programy, obiecują... Jaki powinien być kandydat na prezydenta Polski, czym się charakteryzować, co sobą reprezentować? - pytamy w dzisiejszej sondzie.

 

A także o to, czy nasi rozmówcy zdecydowali się już, na kogo będą głosować 10 maja i czym kierowali się przy wyborze tej a nie innej kandydatury oraz jak oceniają dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej?

Rafał Woźnowski, PO, mieszkaniec Lubowidza:

Tak naprawdę jesteśmy dopiero na początku kampanii, ale uważam, że będzie ona pod względem rywalizacji i pewnego rodzaju agresji podobna do poprzedniej. Moja kandydatka znana jest z łagodności w pojęciu relacji politycznych i międzyludzkich. To osoba, która łączy, a nie dzieli. Natomiast w aspekcie ostatnich wydarzeń można zaobserwować zmiany w taktyce prowadzenia kampanii przez sztab prezydenta Andrzeja Dudy, wahającej się od próby podziału społeczeństwa, a teraz zmierzającej w kierunku centrowym. Słyszałem również, iż według sondaży to kandydat PSL miałby większe szanse w drugiej turze z Andrzejem Dudą niż Małgorzata Kidawa-Błoń-ska. Warto jednak wziąć poprawkę na to, że są to dopiero wstępne sondaże i nie wyrokują jeszcze ostatecznego wyniku. Przed nami długa kampania. Nie wiadomo, co się wydarzy. Ważne jest także, z jakiej partii wywodzą się kandydaci, jakie mają wsparcie, no i przede wszystkim poparcie społeczne. Moim zdaniem w drugiej turze znajdzie się Małgorzata Kidawa-Błoń-ska i aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Możliwe, że dla społeczeństwa kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, byłby bardziej do zaakceptowania w drugiej turze niż kandydatka PO, jednak jeszcze wiele zależy od przebiegu kampanii i tego, jak Kidawa-Błońska zaprezentuje się.Co do kandydatury Szymona Hołowni, opiera on ją na bezpartyjności i braku podziałów, co jest chwytliwe dla części Polaków. Przypominam, że podobną strategię obrał Paweł Kukiz. Trzeba jednak sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy ludzie naprawdę nie chcą sporu? Wydaje mi się, że to właśnie spory prowadzą do dyskusji i pozwalają lepiej poznać kandydata. Jak ostatecznie potoczą się wybory? To się okaże. Mogę tylko dodać, że mam nadzieję, iż wybory prezydenckie coś zmienią, a prezydentem zostanie, dla odmiany chociażby, kobieta.

Wszystkie wypowiedzi gości naszej sondy dostępne są w bieżącym wydaniu "TC". 

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz