Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 31 marca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Google street view
fot. Google street view

Rodzice nie posyłają dzieci do szkół

10.03.2020 11:00:00

To już drugi taki przypadek w powiecie żuromińskim. Część rodziców, w obawie przed koronawirusem, nie posłała swoich dzieci do Szkoły Podstawowej w Zielonej.

W weekend do Polski z Anglii wróciła mieszkanka jednej z miejscowości w gm. Kuczbork, której dzieci chodzą do dwóch szkół w Zielonej: podstawówki i technikum. Sytuacja wywołała panikę wśród rodziców. Dyrektor Grażyna Chmielewska poinformowała, że w Szkole Podstawowej w Zielonej, w poniedziałek 9 marca, pojawiło się bardzo mało dzieci, ze względu na strach rodziców przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem.

Natomiast w ZSP im. Batalionów Chłopskich, gdzie uczęszcza dziewczyna, która razem z mamą przebywała w Anglii, nie było żadnego problemu ze strony rodziców czy uczniów. Nastolatka po prostu nie przyszła do szkoły. 

Z informacji przekazanych przez panią dyrektor Chmielewską, dowiedzieliśmy się, że cała rodzina ma poddać się kwarantannie domowej, a na razie ich stan jest dobry, nie wystąpiły żadne objawy świadczące o jakimkolwiek zarażeniu. 

To już kolejna taka sytuacja w powiecie żuromińskim. Wcześniej rodzice blokowali szkołę w Raczynach przed ewentualnym przyjściem dyrektor Aliny Liszewskiej, która powróciła z północnych Włoch. 

Dziś premier Mateusz Morawiecki poinformował o zakazie organizacji imprez masowych. Możliwe, że w ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja o zamknięciu szkół. 

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz