Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 25 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. Paw
fot. Paw

Płońsk: Odwołano dyrektora szpitala

24.03.2020 05:15:09

Paweł Obermeyer nie jest już dyrektorem płońskiego szpitala. Zarząd Powiatu Płońskiego podjął niespodziewaną decyzję o jego odwołaniu i powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora szpitala jednemu z lekarzy Marcinowi Ozdarskiemu. Taka decyzja miała być pokłosiem braku spodziewanych działań dyrektora w związku z zarządzaniem szpitalem podczas epidemii koronawirusa.

- Zarząd wydał komunikat i nie będę w obecnej sytuacji wymieniać detalicznie wszystkich zaniedbań, zaniechań i błędów w zarządzaniu szpitalem. Sytuacja jest zbyt poważna, dlatego wszelkie rozliczenia zostawmy na czas po epidemii i oby nastąpiło to jak najszybciej. Teraz płoński szpital potrzebuje kogoś, kto będzie chciał i potrafił nim zarządzać, kto da elementarne bezpieczeństwo pacjentom i pracownikom. Nie będę także komentować współpracy byłego dyrektora szpitala powiatowego z zarządem powiatu, bo jej po prostu nie było. Gdybym miała sformułować główny zarzut to byłby nim: „jak dziwnie by to nie zabrzmiało, faktyczny brak zainteresowania szpitalem” – poinformowała Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego.

Z zarzutami nie zgadza się główny zainteresowany, który płońskim szpitalem zarządzał od 2016 r.

- Nie podano mi dokładnych powodów, dlaczego mnie odwołano. Uważam, że szpital jak na tak trudną sytuację, jest dobrze przygotowany. Realizowaliśmy zalecenia, przedstawione przez ministra zdrowia i wojewodę. Myślę, że z panią starostą nie zgadzaliśmy się w sprawie chociażby testów w czasie epidemii – stwierdził Paweł Obermeyer.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu "TC" 

autor: Paw

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • cichy, 2020-03-24 13:44:26
    Wydaje mi się , że to nie do końca prawda
    Jak doktor Obermeyer obejmował dyrektorowanie to wtedy ten szpital był w opłakanym stanie. Przy osobistym zaangażowaniu wprowadził go na właściwe tory. Główna wina pana doktora to nie ta opcja .
  • Alina Zalewska, 2020-03-25 13:31:23
    SPRZECIW
    Zmiana na stanowisku Dyrektora najlepszego spośród powiatowych szpitali województwa w chwili tak ogromnego zagrożenia to himalaje głupoty. Nie zmienia się koni w środku rzeki. W Płońskim Szpitalu w ramach pobytów jednodniowych leczyło się również wielu mieszkańców Ciechanowa. Zaś na miejscu pani Starościny nie miałabym odwagi narazić się lekarzowi, choć nie mam wątpliwości, że pan dr Obermeyer przestrzega przysięgi Hipokratesa, bo tylko góra z górą... .