Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Tylko jeden ciechanowianin złamał zasady kwarantanny

25.03.2020 11:00:00

Jednym z zadań policji w czasach obecnej epidemii jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci otrzymują informacje dotyczące takich osób i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny i czy nie potrzebują pomocy.

W powiecie ciechanowskim wśród ponad stu osób sprawdzonych podczas takich wizyt tylko jednej nie było w podanym miejscu. Był to młody mieszkaniec Ciechanowa. O zaistniałej sytuacji zostały powiadomione służby sanitarne, a policja wszczęła postępowanie dotyczące możliwości popełnienia przez mężczyznę wykroczenia i jednocześnie rozpoczęła jego poszukiwanie. Znaleziono go po dwóch dniach.

- Okazało się, że mężczyzna przebywał na terenie Ciechanowa, ale pod innym adresem niż ten, który wskazał wcześniej jako miejsce odbywania kwarantanny – mówi podkomisarz Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Obecnie kara za niezastosowanie się do zaleceń kwarantanny wynosi 30. tys. zł.

Więcej w "TC" z 24 marca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz