Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. IK
fot. IK

Przeżyjmy Wielkanoc z roztropnością i wiarą

06.04.2020 20:00:00

Rozmowa z ks. prałatem Wiesławem Koskiem, proboszczem parafii św. Mateusza w Pułtusku, dziekanem dekanatu pułtuskiego, kustoszem Kapituły Pułtuskiej. Powinniśmy dostosować się do apeli, aby pozostać w domu. To nam zawęża gamę możliwości dobrego przygotowania się do przeżywania Świąt Wielkanocy.

Kończy się Wielki Post, w taki sposób go jeszcze nie przeżywaliśmy. Większa jego część przypadła na czas, gdy obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego, a od 20 marca obowiązuje stan epidemii. Nabożeństwa odbywały się z ograniczoną liczbą wiernych. Czy łatwo było księdzu pogodzić się z tą sytuacją? A parafianom?

Staram się do tego problemu podchodzić racjonalnie. Skoro duże zgromadzenia niosą ze sobą możliwość szybszego rozprzestrzeniania się tak groźnego koronawirusa SARS-CoV-2, to należy z nich zrezygnować. (...) Jeżeli profesjonaliści z całego świata zalecają nam określone środki ostrożności, pokazują negatywne skutki ich zaniedbania, to nie można być nierozumnym. Musimy pamiętać, że chodzi nie tylko o nasze zdrowie i życie, ale także o drugiego człowieka.

Rozm. IK

Cała rozmowa w "TC" z 7.04. - nr świąteczny

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz