Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. IK
fot. IK

Zdalna nauka, czyli wyzwanie dla wszystkich

11.04.2020 12:00:00

Jeśli uczniowie wyobrażali sobie, że zawieszenie zajęć w szkołach oznacza czas wolny, pomylili się. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Jak wygląda takie kształcenie? Jakie ma formy? Jak odnajdują się w szkole na odległość: dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice?

Jedną z pierwszych szkół w regionie, w której rozpoczęło się zdalne nauczanie, jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Już 16 marca nauczyciele zaczęli wykorzystywać do nauczania platformę Google Classroom, którą w tym dniu szkoła uruchomiła dla wszystkich uczniów.

W małej Społecznej Szkole Podstawowej w Gzach, jedynej szkole w powiecie pułtuskim prowadzonej przez stowarzyszenie, tak jak w dużej Czwórce, trwa zdalne nauczanie i realizacja podstawy programowej oraz przygotowanie do egzaminu klas VIII.

IK

Cały reportaż w TC nr 15 - świątecznym z 7.04.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz