Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UMWM/Michał Słaby
fot. UMWM/Michał Słaby

Tomasz Smętkowski - Strażakiem Roku. Uratował tonącego

20.04.2020 16:00:00

Od dwóch lat mieszka z żoną i teściami w położonych nad Narwią Burlakach w gminie Zatory. Miejsce to, warszawiak z pochodzenia, wybrał ze względu na bliskość wody, którą kocha i darzy szacunkiem. Tutaj, w styczniu 2019 r. wyciągnął z rzeki tonącego mężczyznę, który wpadł do niej, ratując swojego psa. Za postawę, odwagę i determinację, druh Tomasz Smętkowski, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie, a od niedawna również w podpułtuskim Grabówcu, otrzymał tytuł Strażak Miesiąca, a w tym roku został wyróżniony tytułem Strażak Roku 2019 Województwa Mazowieckiego.

Laureatów tytułu Strażak Miesiąca w minionym roku na Mazowszu było siedmiu, w tym Tomasz Smętkowski, jedyny mieszkaniec naszego regionu.

Wyróżnienia są wręczane członkom OSP, którzy w przypadkowych sytuacjach wykazują się odwagą, poświęceniem i profesjonalizmem. Spośród laureatów XIX edycji konkursu jury pod przewodnictwem Zbigniewa Gołąbka, wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, wybrało Strażakiem Roku 2019 Województwa Mazowieckiego Tomasza Smętkowskiego.

IK

Cały reportaż w "TC" nr 17 z 21.04.

Fot. UMWM/ Michał Słaby

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz