Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum rodzinne
fot. Archiwum rodzinne

Wyścig z czasem – dla Wojtusia. Potrzebne miliony, wpłać choć 1 zł

20.04.2020 17:00:00

Mimo ciężkiej choroby i przeżyć, jakich doświadczył w ciągu liczącego zaledwie 16 miesięcy życia, jest pogodnym dzieckiem. Chciałby, co widzą rodzice, choć on nie może o tym powiedzieć, chodzić i bawić się ze starszym braciszkiem. Nie pozwala mu na to SMA1, rdzeniowy zanik mięśni. Wojtuś Howis oddycha przez część doby z pomocą respiratora, musi być dożywiany przez brzuch i często noszony w pozycji pionowej. Jego chorobę może zatrzymać nowatorska terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Można ją zastosować jedynie u dziecka do 2. roku życia, ważącego mniej niż 16 kg. Kosztuje ponad 9 mln zł, brakuje jeszcze ponad 7 mln zł.

Taką kwotę starają się zebrać rodzice Wojtusia Izabela i Paweł Howis z pomocą rodziny, przyjaciół i ludzi dobrej woli, nie tylko z regionu, w którym mieszkają. Losem Wojtusia próbuje zainteresować Mazowszan m.in. pochodząca z powiatu makowskiego Anna Mucha. Za sprawą wolontariuszki do wyścigu z czasem, dla Wojtusia, dołączyły i inne osoby z powiatu makowskiego, m.in. Monika Zbrzezna, szkolna koleżanka Anny Muchy, obecnie mieszkanka gminy Gołymin-Ośrodek, która poprosiła o pomoc redakcję „TC”. - Potrzebujemy tysięcy wspaniałych serc, które dadzą nam nadzieję, że los synka nie jest jeszcze przesądzony – zwróciła się do czytelników „TC” Izabela Howis,mama Wojtusia. – Nie znam osobiście tych osób, które nam pomagają, wszystkim jestem wdzięczna. Nie prosimy o miliony, prosimy o każdy 1 zł.

IK

Cały reportaż w TC nr 17 z 21.04.

autor: IK

Komentarze Internautów (4)dodaj komentarz

 • Beata, 2020-04-21 22:23:06
  Wojtek Howis
  Ludzie dobrej woli pomóżmy Wojtusiowi
 • Kasia, 2020-04-22 13:02:33
  Brawo dla Was
  Dobrze, że są ludzie na tym świecie, którzy nie są obojętni na ludzką krzywdę. Pomagajmy, wpłacajmy, udostępniajmy.
 • M.W, 2020-04-22 18:39:43
  Daj szansę Wojtusiowi
  Pamiętajmy, że dobro wraca. Wojtuś zasługuje na naszą pomoc. W zamian otrzymamy piękny uśmiech :) Każda złotówka przybliża Wojtusia do celu.
 • Ula, 2020-04-23 09:26:40
  Wyścig z czasem
  Bardzo prosimy o pomoc i nagłośnienie zbiórki dla Wojtusia...nie możemy być obojętni na ludzkie cierpienie...teraz kiedy wszyscy wpłacaja na walkę z koronawirusem...gaśnie światełko życia Wojtusiowi...błagam pomóżcie